accountcartcontactdownloadeninfolockmagnifymapmenuminusplusref

Poradnik
dla przedsiębiorców
Faktoring i Finanse

Na co trzeba zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy faktoringowej?
Flexidea
31.07.2023

Na co trzeba zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy faktoringowej?

Faktoring to usługa przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Zamiast czekać kilka lub nawet kilkanaście tygodni na płatność od kontrahenta, przedkładają fakturę firmie faktoringowej, która po szybkim zweryfikowaniu zawartych w niej informacji uruchamia wypłatę wynagrodzenia.

Faktoring pełny (bez regresu) - co warto wiedzieć?
Flexidea
27.07.2023

Faktoring pełny (bez regresu) - co warto wiedzieć?

Faktoring pełny to forma finansowania faktur, w której całą odpowiedzialność za brak płatności ze strony kontrahenta bierze na siebie firma faktoringowa. Zdejmuje to z przedsiębiorcy niepewność dotyczącą tego, czy kontrahent w terminie ureguluje fakturę, dzięki czemu bez obaw może rozdysponować całe otrzymane wcześniej wynagrodzenie. W razie braku płatności firma faktoringowa uruchamia specjalne gwarancje. Z tą wygodą skorelowana jest jednak wyższa opłata za usługi.

Faktoring niepełny (z regresem) - na czym polega?
Flexidea
28.06.2023

Faktoring niepełny (z regresem) - na czym polega?

Dzięki faktoringowi przedsiębiorcy nie muszą oczekiwać nawet 90 dni na uregulowanie płatności przez kontrahenta. Odsuwa to od nich ryzyko utraty płynności finansowej. Faktoring funkcjonuje w różnych wariantach. Najważniejszy podział dotyczy tego czy w razie gdyby kontrahent odmówił zapłaty w terminie, firma faktoringowa musi we własnym zakresie egzekwować należność czy też zwraca fakturę klientowi. Ten drugi scenariusz przewidziany jest w faktoringu niepełnym (z regresem).

Załóż konto i sfinansuj pierwszą fakturę!

Konto na Flexidea jest darmowe. Zapłacisz tylko prowizje za sfinanowaną fakturę!