accountcartcontactdownloadeninfolockmagnifymapmenuminusplusref

Faktoring dla firm transportowych

Działasz w branży transportowej? Zapewne często spotykasz się z oczekiwaniem kontrahenta, by wystawić fakturę z długim, nawet 90-dniowym terminem płatności.

Wiele firm odrzuca takie propozycje, bo obawia się, że może to zachwiać ich stabilnością finansową. Z drugiej strony – to może być korzystna współpraca, która ugruntuje pozycję Twojej firmy na rynku. Warto w takiej sytuacji rozważyć faktoring.

Prowadzisz firmę transportową, chcesz terminowo opłacać faktury za paliwo, inwestować w nowe samochody, magazyny albo zwiększyć zatrudnienie, ale powstrzymuje Cię to, że Twoi kontrahenci płacą nawet 90 dni po tym, jak wystawisz im fakturę?

Niestety, w branży transportowej odroczone terminy płatności to powszechna praktyka. Jeśli nie jesteś w stanie zgodzić się na takie warunki, automatycznie stajesz się mniej konkurencyjny w oczach kontrahentów i możesz zapomnieć o intratnych współpracach.

Zrozumiałe są jednocześnie powody, dla których przedsiębiorcy nie chcą wystawiać faktur z odroczonym terminem. Boją się, że brak szybkiej płatności doprowadzi ich do problemów finansowych, spowoduje problemy z płynnością. Jest na szczęcie sposób, by wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności, a jednoczenie nie czekać na pieniądze. To faktoring.

Na czym polega faktoring dla firm transportowych?

Faktoring to usługa polegająca na tym, że przedsiębiorca, który wystawił fakturę z odroczonym terminem płatności, przekazuje ją firmie faktoringowej, a ta wypłaca kwotę widniejącą na fakturze. Dzięki temu otrzymasz pieniądze nie po kilku czy kilkunastu tygodniach, ale tego samego dnia.

Usługa Flexonline jest w pełni online. Żadnego drukowania umów, kopiowania, wysyłania tradycyjną pocztą. Aby skorzystać z naszego faktoringu wystarczy założyć konto, a do tego potrzebny jest komputer albo telefon. Ilekroć będziesz chciał przekazać nam fakturę, umieszczasz ją w systemie i od razu trafi ona do nas do weryfikacji.

Korzyści z faktoringu dla transportu

Faktoring online to gwarancja szybkiej wypłaty pieniędzy. Zamiast czekać trzy miesiące na przelew, już następnego dnia po wystawieniu faktury zaplanuj, na co je wydać.

Zapłata podatków? Wynagrodzenia dla pracowników? Opłacenie faktur wystawionych przez kontrahentów? Te wszystkie płatności nie zostaną wstrzymane tylko dlatego, że Twój kontrahent wynegocjował sobie długi termin płatności!

Korzystając z faktoringu:

  • masz pieniądze nawet kilka godzin po wystawieniu faktury,
  • stajesz się bardziej konkurencyjny, gdyż możesz zawierać umowy z kontrahentami, którzy wymagają odroczonych terminów płatności. Nie każda firma transportowa może zaakceptować takie warunki,
  • unikasz ryzyka zatoru płatniczego, który jest pierwszym krokiem do utraty płynności finansowej.

Pamiętaj, faktoring to nie dług, więc nie zmienia się Twoja zdolność kredytowa w oczach banku.

Sprawdź, jak działa faktoring dla firm z branży transportowej we Flexonline

Zacznij od zarejestrowania się w portalu Flexonline. Umowę podpisujesz tylko raz, a później będziesz się z nami kontaktował już tylko online. Ilekroć wystawisz fakturę z odroczonym terminem płatności, którą chcesz nam przekazać, umieść ją w systemie.

Następnie wyślemy Twojemu kontrahentowi powiadomienie o zmianach wymagań faktury, a gdy otrzymamy od niego potwierdzenie, że towar został dostarczony i przyjęty do zapłaty, prześlemy Ci pieniądze.

Pamiętaj, że rejestracja w serwisie jest bezpłatna! Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami!


Załóż konto i sfinansuj pierwszą fakturę!

Konto na Flexidea jest darmowe. Zapłacisz tylko prowizje za sfinanowaną fakturę!