accountcartcontactdownloadeninfolockmagnifymapmenuminusplusref

Faktoring w branży produkcyjnej

Faktury z odroczonym terminem płatności są powszechnie potykane w branży produkcyjnej. To wygodne rozwiązanie dla firmy, na rzecz której dostarczono zamówienie, gdyż ma nawet 90 dni na uregulowanie płatności, za to kłopotliwe dla wykonawcy usługi lub dostawcy towaru, gdyż może zaburzyć jego płynność finansową.

Na czym polega faktoring dla produkcji?

Pieniądze za prawidłowo wykonane usługi lub dostarczone towary są zamrożone przez 3 miesiące, ale to nie zwalnia przedsiębiorcy z obowiązku regulowania świadczeń do ZUS, wypłaty pensji pracownikom i zapłaty swoim podwykonawcom – o ile umowa, jaką z nimi zawarł, również nie przewiduje odroczenia terminu płatności.

Odroczenie terminu płatności o kilkanaście tygodni może doprowadzić do powstania zatorów płatniczych. Stawia to niebezpiecznym położeniu firmy, które prawidłowo wykonują swoje zobowiązania względem klientów, ale nie są w stanie szybko otrzymać wynagrodzenia.

Takich sytuacjach doskonale sprawdza się faktoring. Dzięki korzystaniu z tej usługi, przedsiębiorca otrzymuje wynagrodzenie od razu po wystawieniu faktury na rzecz kontrahenta.


Korzyści z faktoringu dla firm produkcyjnych

Oto kilka najważniejszych zalet wynikających z korzystania z faktoringu przez firmy produkcyjne.

  • Faktoring dla firm produkcyjnych zmniejsza ryzyko utraty płynności finansowej i powstania zatorów płatniczych. Są one pierwszym krokiem do niewypłacalności i bankructwa przedsiębiorstwa.
  • Faktoring daje przewagę konkurencyjną, gdyż firma może zgodzić się na warunki kontrahentów, którzy wymagają odroczonego terminu płatności. Nie wszyscy wykonawcy są w stanie przyjąć takie warunki, więc w naturalny sposób zmniejsza się grono przedsiębiorców, z którymi kontrahent może zawrzeć umowę.
  • Przedsiębiorca korzystający z faktoringu ma szansę na nawiązanie długofalowej współpracy z firmami wymagającymi odroczonego terminu płatności. Oczekują tego często najwięksi gracze na rynku, np. sieci handlowe. W zamian za akceptację tego warunku oferują kontrakty na setki tysięcy złotych i stałą liczbę zamówień. Nie wszyscy dostawcy i wykonawcy mogą pozwolić sobie na odroczenie płatności o co najmniej 90 dni, więc firma produkcyjna, która jest w stanie zaakceptować ten warunek, może wynegocjować bardzo korzystne zamówienia.
  • Dzięki otrzymaniu pieniędzy zaraz po wystawieniu faktury przedsiębiorca może inwestować, zaciągać zobowiązania i rozwijać firmę. Jego konkurenci, którzy w tym czasie czekają na uregulowanie faktury, stoją w miejscu.

Sprawdź, jak działa faktoring dla branży produkcyjnej w Flexonline

Finansowanie faktur w Flexonline to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą dbać o kondycję finansową ich firmy. Jak działa faktoring?

  • Skontaktuj się z Flexonline i podpisz umowę o współpracy. Oferujemy różne typy faktoringu. Pomożemy Ci wybrać ten, który najbardziej odpowiada potrzebom Twojej firmy.
  • Wystawiasz fakturę i natychmiast otrzymujesz środki (na warunkach określonych w umowie).

Załóż konto i sfinansuj pierwszą fakturę!

Konto na Flexidea jest darmowe. Zapłacisz tylko prowizje za sfinanowaną fakturę!