accountcartcontactdownloadeninfolockmagnifymapmenuminusplusref

Faktoring dla firm handlowych

W branży handlowej wystawianie faktur z długim terminem płatności to powszechna praktyka – zawarcie umowy uzależniają od takiego postanowienia na przykład duże sieci handlowe.

Współpraca z nimi daje przedsiębiorcy możliwość sprzedaży ogromnych ilości towaru, ale wiąże się z koniecznością długiego oczekiwania na wynagrodzenie. Faktoring daje możliwość szybkiego otrzymania pieniędzy i jest bezpieczny.

Zamiast czekać na płatność, będziesz mógł inwestować w swoją firmę. Wyjaśniamy, na czym polega faktoring dla handlu.

Na czym polega finansowanie handlu (faktoring dla handlu)?

Faktoring dla handlu polega na tym, że przedsiębiorca, który wystawił na rzecz kontrahenta umowę z odroczonym terminem płatności – nawet do 3 miesięcy – przekazuje fakturę profesjonalnej firmie faktoringowej, która niezwłocznie wypłaca widniejącą na niej kwotę.

Przedsiębiorca, który przekazał fakturę, nazywa się w tym układzie faktorantem, a firma faktoringowa jest określana mianem faktora.

Korzystanie z faktoringu nie wpływa na Twoje relacje z kontrahentem, za to daje Ci przewagę na rynku. Nie każda firma handlowa jest w stanie zgodzić się na wydłużone terminy płatności. Jeśli dla Ciebie nie stanowi to problemu, to nie dość, że spełniasz oczekiwania dużych graczy na rynku, to dodatkowo rośnie Twoja pozycja w negocjacjach z nimi.

Korzyści z faktoringu dla firm handlowych

  • Dzięki korzystaniu z faktoringu firma handlowa otrzymuje natychmiastowe finansowanie, dzięki czemu ma dostęp do gotówki bez zbędnych przestojów.
  • Przejrzyste zasady współpracy. Wszystkie warunki są wyszczególnione w umowie. W razie pytań możesz kontaktować się z centrum pomocy, w którym błyskawicznie otrzymasz odpowiedź na swoje wątpliwości.
  • Wzrasta Twoja przewaga na rynku. Jesteś w stanie zaproponować kontrahentom coś, czego nie mogą zaoferować wszyscy Twoi konkurenci.
  • Korzystanie z faktoringu nie wpływa na zdolność kredytową, w związku z czym Twoja firma w dalszym ciągu będzie wiarygodnym klientem dla banku.
  • Cała współpraca z Flexonline odbywa się online: nie trzeba drukować ani kopiować dokumentów, wystarczy załączyć je w aplikacji lub na stronie internetowej.

Sprawdź, jak działa faktoring dla branży handlowej w Flexonline

Faktoring online w Flexonline to łatwy sposób na zamianę wierzytelności na gotówkę. Wystawiłeś fakturę z odroczonym terminem płatności? Przekaż ją nam poprzez umieszczenie jej na koncie klienta (wystarczy do tego smartfon lub komputer), a my błyskawicznie ją zweryfikujemy i wypłacimy Ci pieniądze nawet w 15 minut.

Pamiętaj, że rejestracja w Flexonline jest bezpłatna. Nie wymagamy też żadnej opłaty rocznej i opłat za zmianę umowy czy raporty.


Załóż konto i sfinansuj pierwszą fakturę!

Konto na Flexidea jest darmowe. Zapłacisz tylko prowizje za sfinanowaną fakturę!