accountcartcontactdownloadeninfolockmagnifymapmenuminusplusref

Faktoring dla przemysłu

Faktoring to usługa, dzięki której przedsiębiorcy, wystawiający faktury z odroczonym terminem płatności, mogą szybko odzyskać swoje pieniądze.

W przemyśle długie oczekiwanie na płatność to codzienność wielu firm. Zamiast martwić się, że bez bieżącego przepływu pieniędzy Twoja firma wpadnie w kłopoty albo będzie musiała zrezygnować z inwestycji, skorzystaj z usługi faktoringu.

Faktury z odroczonym terminem płatności to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, na rzecz których są one wystawiane. Zamiast płacić od razu, mają pieniądze do dyspozycji jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście tygodni. To dla nich tańsze rozwiązanie niż oprocentowany kredyt.

Inaczej to wygląda z punktu widzenia przedsiębiorcy, który taką fakturę wystawia. Przez kilkadziesiąt dni nie ma dostępu do należnych mu pieniędzy, a w tym czasie musi regulować swoje zobowiązania: wypłacać pensje pracownikom, płacić podatki.

Dlaczego więc godzi się na wystawienie faktury z odroczonym terminem płatności? Wymógł to na nim kontrahent, który uzależnił zawarcie umowy od zastrzeżenia długiego terminu lub konkurencja oferuje takie warunki, więc chcąc zachować konkurencyjną ofertę, przedsiębiorca musiał się zgodzić na odroczony termin.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji i chciałbyś przyśpieszyć moment wypłaty pieniędzy, skorzystaj z faktoringu. Dostaniesz szybko wynagrodzenie, a Twój kontrahent zapłaci w ustalonym wcześniej terminie. Jak to możliwe?

Na czym polega usługa faktoringu dla przemysłu?

Finansowanie faktur, czyli faktoring to usługa finansowa polegająca na tym, że po wystawieniu faktury z odroczonym terminem płatności przedsiębiorca przekazuje ją do finansowania faktorowi, czyli firmie faktoringowej lub bankowi, który posiada taką usługę. Faktor weryfikuje dokument, po czym nawet w ciągu godziny przelewa na konto klienta należność.

Dzięki temu nie musisz czekać kilkudziesięciu dni na otrzymanie pieniędzy od kontrahenta. Wynagrodzenie za prawidłowo wykonane usługi dostaniesz bezzwłocznie i będziesz mógł przeznaczyć je na inwestycje, uregulowanie własnych zobowiązań lub inny dowolny cel.

Przepływ pieniędzy i dostęp do środków finansowych to podstawa prowadzenia biznesu. Faktoring to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Nie pozwól, by zatory płatnicze uderzyły w wypłacalność Twojego przedsiębiorstwa.

Zalety faktoringu dla przemysłu

Faktoring daje Twojej firmie bezpieczeństwo, bo unikasz ryzyka utraty płynności finansowej.

  • Korzystając z usługi faktoringu online, zapewniasz obie dostęp do zamrożonych pieniędzy. Otrzymasz należne wynagrodzenie od razu, więc możesz na bieżąco decydować, w jaki sposób je wydać.
  • Nie tracisz swojej przewagi konkurencyjnej. Niezależnie od tego, że otrzymasz pieniądze błyskawicznie, to kontrahent opłaci fakturę w ustalonym wcześniej terminie.
  • Faktoring nie obciąża Twojej zdolności finansowej, bo nie jest to zadłużenie. Korzystanie z faktoringu nie rzutuje na warunki kredytu obrotowego ani innych produktów finansowych.
  • Korzystanie z faktoringu jest proste. Służy do tego intuicyjna aplikacja, możesz też zarządzać płatnościami przez konto w portalu Flexonline.
  • Założenie konta w Flexonline jest całkowicie bezpłatne. Nie musisz wykupywać żadnej subskrypcji ani deklarować, że rocznie lub miesięcznie przekażesz określoną liczbę faktur. Korzystasz, kiedy potrzebujesz.

Sprawdź, jak działa faktoring dla firm z branży przemysłowej w Flexonline

Załóż konto w portalu FLEXIDEA. Jest ono bezpłatne. Wszystkie faktury, które będziesz chciał sfinansować, będziesz umieszczał na swoim koncie użytkownika. Nie wymaga to drukowania i podpisywania żadnych dokumentów, wystarczy telefon albo komputer. Zanim wypłacimy pieniądze, zweryfikujemy Twojego kontrahenta.

Jeśli ocenimy go jako wiarygodnego i wypłacalnego, wyślemy mu powiadomienie o zmianach wymagań faktury (nowym numerze konta do wpłat), a gdy potwierdzi, że towar został dostarczony i przyjęty do zapłaty, bezzwłocznie wypłacimy Ci pieniądze wynikające z faktury. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!


Załóż konto i sfinansuj pierwszą fakturę!

Konto na Flexidea jest darmowe. Zapłacisz tylko prowizje za sfinanowaną fakturę!