accountcartcontactdownloadeninfolockmagnifymapmenuminusplusref

Poradnik
dla przedsiębiorców
Faktoring i Finanse

Faktoring a kredyt - co wybrać?
Flexidea
28.06.2023

Faktoring a kredyt - co wybrać?

Kredyty i faktoring to dwa różne produkty finansowe, które stanowią zastrzyk finansowy dla przedsiębiorstwa. Kredyt polega na udostępnieniu pieniędzy wnioskodawcy, by wykorzystał je w celach wskazanych we wniosku kredytowym lub na bieżącą działalność. Faktoring to narzędzie stworzone z myślą o firmach wstawiających faktury z odroczony terminem płatności.

Jak postrzegane są usługi faktoringowe przez przedsiębiorców?
Flexidea
28.06.2023

Jak postrzegane są usługi faktoringowe przez przedsiębiorców?

Dzięki faktoringowi przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności bez obawy, że zamrożenie pieniędzy za wykonaną usługę lub dostarczony towar przyczyni się do utraty płynności finansowej. W branżach, w których faktury z odległym terminem płatności są niemal standardem, niemożność zaoferowania swoim kontrahentom takiego rozwiązania stawia przedsiębiorców na gorszej pozycji. Faktoring rozwiązuje wszystkie niedogodności wynikające z odroczonych faktur.

Koszty faktoringu – ile kosztuje faktoring?
Flexidea
28.06.2023

Koszty faktoringu – ile kosztuje faktoring?

Faktoring to usługa polegająca na tym, że firma faktoringowa wypłaca przedsiębiorcy należność wynikającą z faktury z odroczonym terminem płatności, więc nie musi on czekać kilku czy kilkunastu tygodni na płatność ze strony kontrahenta. Pomaga mu to zachować płynność finansową i planować budżet, ale te korzyści łączą się z dodatkowymi kosztami. Ich wysokość zależy przede wszystkim od rodzaju usługi, ale nie tylko.

Załóż konto i sfinansuj pierwszą fakturę!

Konto na Flexidea jest darmowe. Zapłacisz tylko prowizje za sfinanowaną fakturę!